April 2017
SunMonTueWedThuFriSat
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Latest topics
» להשכרה בקרני שומרון
24/4/2017, 19:00 by zechariab

» מורה פרטית למתמטיקה
13/4/2017, 01:13 by אורח

» פקק במחסום
6/4/2017, 04:29 by אורח

» מחפשים דירה החל מיולי. למשך 3-4 חדשים. (גדולה או קטנה)
3/4/2017, 16:03 by ראובן מולאי

» הורן אופניים ביום חמישי בקרני שומרון
2/4/2017, 15:48 by hornofanime

» מחפש טרמפ לטבריה
29/3/2017, 23:47 by yehuda

» למפעל מתכת בקרני שומרון דרושים
23/3/2017, 19:18 by rotem

» הרב שוקרון
9/3/2017, 14:24 by הירשנברגר

» תרומת זכר למחצית השקל לאורות האמונה - בית מדרש לזהות יהודית באוניברסיטת ת"א
8/3/2017, 15:20 by fudish

» ערב פנויים פנויות בשומרון
7/3/2017, 15:18 by shazany

» אזכרה לד"ר פורן
26/2/2017, 13:56 by הירשנברגר

» דרושה נציגת שירות - עבודה בגינות שומרון
13/2/2017, 15:35 by נטע כהנים

» דרוש/ה נציג/ה לשירות לקוחות בחברתנו
28/1/2017, 13:00 by אורח

» יחידת דיור באלוני שילה
17/1/2017, 17:52 by ניר

» דרושים עובדים מכל הארץ לעבודה בחברות הייטק geuslhightech@gmail.com
14/1/2017, 14:02 by אורח

» ספרים למכירה
10/1/2017, 03:33 by מורן עמנואל

» מוצרי בריאות וטיפוח של חברת FOREVER - בקרני שומרון!
2/1/2017, 22:17 by אורח

» מוצרי בריאות וטיפוח של חברת FOREVER - בקרני שומרון!
2/1/2017, 22:08 by אורח

» יחידת דיור להשכרה
30/12/2016, 17:37 by דורית ויספיש

» יח' דיור להשכרה
25/12/2016, 16:07 by ilan240664

חיפוש

Display results as :

Rechercher Advanced Search

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

שתף את הכתובת של פורום קרני שומרון והוסף סימניה

סיפור על הדרך

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא Go down

סיפור על הדרך

הודעה by savir on 10/9/2013, 21:15

בס"ד
סיפור על הדרך מאת: אריאלה סביר
והפעם: משקיעים בספורט
שלום לכם
תתחדשו, יש לכם שנה חדשה, בעצם למה רק לכם? גם לי, לכולנו, לקבל שנה חדשה זה ממש כמו לקבל מתנה עטופה בסרט. הכל עטוף בחיוך, בבגדים חדשים, בנרות חג, במפה מבהיקה, בריחות ובניחוחות של תבשילים מיוחדים, הכל נקי מרגישים את החדש, וחוץ מזה מזג האוויר מתחיל לתת את אותותיו, מתחיל להרגיש קריר ונעים לפעמים מעונן אף על פי שעדיין קיץ במלוא מובן המילה. טוב אז מה הקשר של כל זה לכותרת של היום? איך משקיעים בספורט? מי עושה ספורט בחג? חוץ מלאכול וללכת עד בית הכנסת וחזרה להתנדנד קצת לשיר ולעמוד על הרגליים, הרבה יותר זמן יושבים ליד השולחן או שוכבים לנוח מהאוכל ומהתפילה. אז איפה נכנס כאן הספורט? טוב בדיוק בשביל זה יש אותיות ואנחנו יכולים לראות גם את זה כספורט, לשכל מילים ואותיות לחפש איזו מחט מתחת לקש לחפש איזו הברקה, מה יש במילה ספורט? נתחיל מזה שאני ממש לא אוהבת ספורט, מזל שיש לי כלב שאני מחויבת להוציא אותו להליכה ותוך כדי זה אני גם הולכת אחרת מי יודע מה היה קורה. אז מכיוון שאני לא משקיעה בספורט אין לי ברירה אלא לשכל אותיות וראו זה פלא, המילה: " בספורט" כולל האות ב' שבתחילת המילה נותנת בשיכול אותיות את הצירוף: "ספר טוב" איזה יופי נכון? זה מתאים כל כך לזמן ולתקופה בשנה. כשהילדים היו קטנים היינו בעלי ואני אוהבים להיכנס לחנות ספרים לבחור כמה וכמה ספרים שנראים לנו מתאימים לילדים שלנו כשאני מריחה את הדפוס מלוא ראותי ומתענגת על הפלא הזה שנקרא: ריח. בעלי מקריא לי את מה שכתוב על גבי הספרים ובשילוב אינטואיציה עם המלצות שקיבלנו היינו יוצאים עם ערמה מכובדת של ספרים וממהרים בשמחה הביתה. אז היינו מכריזים על מבצע חורף בריא וקריא, והילדים היו מתלהבים כל כך מתרגשים וקופצים מרוב שמחה כאילו הגשמנו להם חלומות כמוסים. כל אחד היה מחבק את הספר שלו והעיניים היו נוצצות מאושר. וכך היינו נכנסים לחורף, עם שמיכות וספרים ותה של אמא והיה כל כך נעים כל כך משפחתי וכל כך מחמם את הלב ואפילו מרפא. אף אחד לא ידע שספר זה כמו צמחי מרפא, אף אחד לא חשב על הרעיון שחנות ספרים היא בעצם סוג של בית מרקחת, כן כן תחשבו על זה, עם כל הקדמה וכל ההיצע הדיגיטאלי אין כמו להחזיק ספר ביד ולצלול לתוכו, ואם התרופה עושה את העבודה אז מרגישים הבדל, לפעמים צוחקים, לפעמים בוכים, ההזדהות משחררת , או שלא... לפעמים נפתחים פצעים ישנים ולפעמים בדיוק במקום בו הפצע מתחיל לדמם הספר מציע משחה טובה, פלסטר, תחבושת, היום קוראים לזה: ביבליותרפיה. אבל אז פשוט קראנו לזה: ספר טוב.. כשהתגוררנו בצפת היה קר בלילה בעיקר בסוכה, אחרי הסעודות היה מנהג קבוע כולם היו מתכרבלים בשמיכות ומבקשים מאבא שיספר סיפור. אז מה אם לכל אחד יש ספר משלו? הרבה יותר מהכול אהבו לשמוע את אבא מספר היה בזה משהו אחר, משהו קסום שאין לתאר אותו. הם אהבו את התיווך הזה שבינם לבין הספר, אבא שהיה במרכז כמו ידע בדיוק היכן לשים דגש היכן להגביר את עצמת הקול שלו ואיפה להנמיך. העיניים של הילדים היו מנצנצות בתוך החושך בסוכה הבלתי נשכחת וכולם היו גומעים בשקיקה כל מילה שאבא הוציא מפיו. דרך אגב מכאן אפשר ללמוד רבות על חשיבותו של מספר הסיפורים. הוא זה שמחבב על ילד את האהבה לספר, לפעמים כעבור שנים לא באמת זוכרים איזה ספר סופר אבל זוכרים את אבא שסיפר . ההשפעה היא משהו שנחרט בזיכרון לתמיד בדיוק כשם שאני זוכרת עד היום איך אבא שלי היה מספר לי לפני השינה סיפורי אלף לילה ולילה. בכלל לא משנה מה דעתי על הסיפורים האלה, הרבה יותר עצמתי זה להיזכר שאבא היה מתייחס בכבוד רב למעמד הזה של סיפור לפני השינה והייתי מקבלת את זה עם כל הדקדוקים, לא אבא עייף שחזר מהשדה ומחכה כבר לשבת בשקט עם עצמו, הייתי זוכה לאבא שכבר התקלח והסיר את בגדי העבודה מעליו וכולו מדיף ריח טוב שבע לאחר ארוחת ערב כפרית שאמא דאגה לו ועכשיו הוא כולו משקיע בספורט, כלומר בספר טוב לבת שלו. והילדים שלנו? עד היום הם מבקשים: אבא ספר לנו סיפור כמו פעם. הם עדיין זוכרים איך אבא היה עושה מזה דרמה נכנס לזה ונדמה היה אפילו שהכוכבים מנמיכים גובה כדי להקשיב לכל מילה. וואו אלו היו ימים שלא ניתן לשכוח. ועכשיו, כולם גדלו בכל זאת דברים השתנו כל אחד אם כבר יש לו ספר הולך לחדר שלו ומתכרבל לבד עם עצמו. גם אני הכנתי לי ספר טוב לחג כי בכל זאת תמיד יש זמן שצריך להעביר איכשהו, עכשיו תשאלו איך מתקשר ספר טוב עם ספורט, יופי אז קחו את זה אליכם ונסו לתת רעיונות יצירתיים. מצדי אני יכולה לתרום את הדעה שלי, נכנסים לספר, שוכחים איפה אנחנו חיים כמעט, פתאום יש חיים אלטרנטיביים, מכירים אנשים חדשים, מפליגים לארצות אחרות, קמים איתם הולכים איתם מתאמנים כדי לזכור את כל ההקשרים, עושים תרגילים למוח ולזיכרון, מקבלים על הדרך מסאז' לנשמה מתבקשת גם כניסה לפרופורציות השוואה בין הספר למציאות שלנו, קפיצה משם לכאן זה סוג של ספורט, בקיצור שווה, אז אם עדיין לא אימצתם לכם ספר טוב ולא התחלתם להשקיע בספורט הזה, אתם חייבים, זה כיף. הא שכחתי להזכיר את אלה שבשבילם הקריאה היא באמת ספורט הם מסיימים ספר אחד והופ הם כבר בשני, אף פעם לא הצלחתי להבין את זה, אני חיה את הספר עוד הרבה זמן אחרי שהוא הסתיים, איך אפשר ישר לעבור לעולם אחר? אבל תתפלאו, רבים הם אלה שעושים ספורט באמת ובולעים ספרים בזה אחר זה. על הדרך אספר לכם שיש לי כיף מיוחד לשתף בקריאה שלי. בעלי תמיד שואל: " נו לאן הגעת? מה קרה עכשיו?" הוא מכין לשנינו ספל קפה ומתיישב להקשיב לי. תמיד אני לא יכולה להתאפק ואיכשהו שואלת אם זה באמת מעניין אותו כלומר אם במקרה הספר שבחרתי הוא באמת מעניין או שפשוט כיף לו לשמוע אותי מתלהבת, או שיש עוד אופציה אולי חשוב לו לתת לי הרגשה שזה מעניין אותו, אבל לשמחתי כל התשובות נכונות, הוא מודה בכך נו אם כך אז טוב לכולם. אני זוכרת כשהיינו ילדים היה לי בן דוד שאהב לקרוא כמו תולעת ספרים ותמיד כשחיפשו אותו לעשות משהו או ליתר דיוק, לעזור בבית הוא היה בורח עם ספר לשירותים. טוב אז צריך לשים גבול אם הספר בא על חשבון הבית ושוכחים את הראש באיזה שהוא מקום אז הספורט הזה באמת לא מומלץ. שתהייה לכולנו שנה טובה ושמחה ומועילה ולא לשכוח להשקיע בספורט גם גופני אמתי פיזי וגם ספר טוב ואם בספרים עסקנו, יהי רצון שנכתב כולנו בספר של חיים טובים אמן.
שנה טובה וגמר חתימה טובה להתראות אריאלה סביר

savir

מספר הודעות : 15

חזרה למעלה Go down

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא חזרה למעלה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא