May 2017
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Latest topics
» דרוש עובד לעבודת גינון
21/5/2017, 13:38 by shazany

» צילום אירועים מקצועי
16/5/2017, 18:45 by saribotzer

» למכירה: יונדאי i30cw
15/5/2017, 18:32 by evco1

» לאחרונה מופץ מייל מנוכלת לעשרות אלפי אנשים
14/5/2017, 05:33 by אורח

» למכירה שברולט ספארק 2016
9/5/2017, 21:03 by ניר

» רכב למכירה יד ראשונה
2/5/2017, 18:12 by אורח

» רכב למכירה יד ראשונה
2/5/2017, 18:06 by אורח

» להשכרה בקרני שומרון
24/4/2017, 19:00 by zechariab

» מורה פרטית למתמטיקה
13/4/2017, 01:13 by אורח

» פקק במחסום
6/4/2017, 04:29 by אורח

» מחפשים דירה החל מיולי. למשך 3-4 חדשים. (גדולה או קטנה)
3/4/2017, 16:03 by ראובן מולאי

» הורן אופניים ביום חמישי בקרני שומרון
2/4/2017, 15:48 by hornofanime

» מחפש טרמפ לטבריה
29/3/2017, 23:47 by yehuda

» למפעל מתכת בקרני שומרון דרושים
23/3/2017, 19:18 by rotem

» הרב שוקרון
9/3/2017, 14:24 by הירשנברגר

» תרומת זכר למחצית השקל לאורות האמונה - בית מדרש לזהות יהודית באוניברסיטת ת"א
8/3/2017, 15:20 by fudish

» ערב פנויים פנויות בשומרון
7/3/2017, 15:18 by shazany

» אזכרה לד"ר פורן
26/2/2017, 13:56 by הירשנברגר

» דרושה נציגת שירות - עבודה בגינות שומרון
13/2/2017, 15:35 by נטע כהנים

» דרוש/ה נציג/ה לשירות לקוחות בחברתנו
28/1/2017, 13:00 by אורח

חיפוש

Display results as :

Rechercher Advanced Search

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

שתף את הכתובת של פורום קרני שומרון והוסף סימניה

סיכום פעילויות קיץ לנוער

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא Go down

סיכום פעילויות קיץ לנוער

הודעה by יוחאי on 19/8/2014, 01:58

ב"ה
ברצוני לשתף בתחושותיי לגבי פעילויות הנוער בקיץ בקרני שומרון.
ראשית, הבהרה: נקודת ראותי היא נקודת ראות של הורה לילדים מתבגרים דתיים מהגבעה המרכזית בקרני שומרון.
אין לי מושג אם תחושותיי משקפות את מה שקורה בגבעות האחרות אצל הנוער הדתי/חילוני.
נתחיל בזה שהשנה היו לי ציפיות גבהות יותר משנים עברו, וזאת מכיוון שהתחלפו כאן מספר בעלי תפקידים (ראש המועצה- שהכריז על שנה זו כ"שנת הנוער", מנהל מתנ"ס, רכז נוער).
לאחר שנערכו מספר פגישות עם רכז הנוער החדש בפורומים שונים, נרחבים ומצומצמים, חשבתי הנה השנה אולי יהיה אחרת.
וכשהיגיע בדואר הפלייר עם הלוגו "עפים על הקיץ" פתחתי אותו ופשוט קשה לי לתאר את האכזבה שהרגשתי: איזו דלילות! איזו רדידות!
הן מבחינת הכמות - אין כמעט פעילויות לנוער הדתי.
והן מבחינת האיכות - המעט שכבר יש (ויש מעט) הן פעילויות שלא מהוות כל אתגר לנוער איכותי ואינטילגנטי.
אמנם אם נעיף מבט ברצף המשבצות שמהוות את לוח החפש, נוכל לראות שרובן מלאות במלל ובצבעוניות, אבל אם נפרוט את זה לפרוטות ונעבור משבצת משבצת נראה שמדובר באחיזת עיניים:
ראשית, (שוב נזכיר שאני מסתכלת מנקודת מבט של נוער דתי בקרנ"ש) נוריד את כל הפעילויות שמכוונות לנוער החילוני, ונסתכל מה נשאר לנו- הרבה טורנירים של ספורט, שזה בסדר גמור, אבל אי אפשר להסתפק רק בזה.
בשלב הבא נראה מה נשאר:
- ערב פתיחת קיץ נוער דתי – לא התקיים
- חצי גמר מונדיאל – תודה רבה, זה מתקיים גם ללא התארגנות של יחידת הנוער במתנ"ס קרני שומרון
- קורס סנפלינג – או, נשמע מעניין! הרמתי טלפון למספר שצויין בפלייאר, אמר לי אותו שלמה ששמו צויין בדף שאכן יש קורס סנפלינג בקדומים, יום וחצי כ 600 ₪, אין ממש קשר למתנ"ס קרני שומרון. ניתן להרשם.
ובכן, באמת תודה רבה ליחידת הנוער שמסרה לנו את פרטי ההתקשרות לפעילות זו, באותה מידה יכלו לקשר אותנו לפעילות שמקיימת החברה להגנת הטבע או אולי לחוג טיסנאות באלפי מנשה ועוד.

אני מצפה שהמתנ"ס דרך יחידת הנוער ייצר פעילות לנוער הדתי בקרני שומרון.
מעבר לכך ישנן שתי שיחות לנוער והרבה טורנירים אבל זה לא מספיק.
מעבר לכך אין כלום.
למה אי אפשר לארגן פעילויות קצת יותר עשירות, קצת יותר איכותיות.
ישנם הרבה פרויקטים שניתן להרים עם נוער איכותי, שיש לו זמן פנוי בשפע בחדשים החמים של יולי אוגוסט. לדוגמא: לבנות בשיתוף עם הנוער חדר נוער משלהם או מתחם משלהם שישמש אותם גם בהמשך השנה.
אפשר לארגן שבוע התנדבות במקום אחר בארץ. אפשר לצאת לטיול נוער ועוד הרבה פעילויות של נתינה של עשייה ושל נופש.
דווקא בתקופה רגישה ומורכבת כמו שעברנו עתה בזמן הלחימה בעזה ניתן היה לגייס את הנוער שהיה נרתם בשמחה לעזרה למשפחות המגוייסים.
כן, אני יודעת שהייתה כאן התארגנת מעין זו,( היו מספר נשים שפתחו חמ"ל לעזרה למשפחות שכלל עזרה בארוחות, שמרטפות ארגון קייטנה לילדי המגוייסים בט' באב וכו) אבל התארגנות זו הייתה פרטית והזיקה למתנ"ס הייתה מועטה.
אני יודעת שיש כאן ביישוב מפעלי התנדבות נהדרים כמו קייטנת איל"ן וקיץ של חסד, אבל שוב היוזמות הן תמיד פרטיות והמתנ"ס פורס עליהן חסות במידה כזו או אחרת.
הציפייה שלי הייתה לדברים וליוזמות נוספות על הקיים שיבואו מצד יחידת הנוער של המתנ"ס.
אני מכירה יישובים בהם האמהות אומרות שיש כל כך הרבה פעילויות לנוער שאין להם זמן לנשום.
חבל לי שכך הסתיים החפש, ואת מרב הפעילויות שילדי חוו,הם חוו במסגרת המשפחתית, שגם זה כמובן דבר חשוב, אבל לא מספיק.
עפתם על הקיץ? אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני לא עפתי לשום מקום.
ימימה שראל

יוחאי

מספר הודעות : 26

חזרה למעלה Go down

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא חזרה למעלה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא