May 2017
SunMonTueWedThuFriSat
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Latest topics
» דרוש עובד לעבודת גינון
21/5/2017, 13:38 by shazany

» צילום אירועים מקצועי
16/5/2017, 18:45 by saribotzer

» למכירה: יונדאי i30cw
15/5/2017, 18:32 by evco1

» לאחרונה מופץ מייל מנוכלת לעשרות אלפי אנשים
14/5/2017, 05:33 by אורח

» למכירה שברולט ספארק 2016
9/5/2017, 21:03 by ניר

» רכב למכירה יד ראשונה
2/5/2017, 18:12 by אורח

» רכב למכירה יד ראשונה
2/5/2017, 18:06 by אורח

» להשכרה בקרני שומרון
24/4/2017, 19:00 by zechariab

» מורה פרטית למתמטיקה
13/4/2017, 01:13 by אורח

» פקק במחסום
6/4/2017, 04:29 by אורח

» מחפשים דירה החל מיולי. למשך 3-4 חדשים. (גדולה או קטנה)
3/4/2017, 16:03 by ראובן מולאי

» הורן אופניים ביום חמישי בקרני שומרון
2/4/2017, 15:48 by hornofanime

» מחפש טרמפ לטבריה
29/3/2017, 23:47 by yehuda

» למפעל מתכת בקרני שומרון דרושים
23/3/2017, 19:18 by rotem

» הרב שוקרון
9/3/2017, 14:24 by הירשנברגר

» תרומת זכר למחצית השקל לאורות האמונה - בית מדרש לזהות יהודית באוניברסיטת ת"א
8/3/2017, 15:20 by fudish

» ערב פנויים פנויות בשומרון
7/3/2017, 15:18 by shazany

» אזכרה לד"ר פורן
26/2/2017, 13:56 by הירשנברגר

» דרושה נציגת שירות - עבודה בגינות שומרון
13/2/2017, 15:35 by נטע כהנים

» דרוש/ה נציג/ה לשירות לקוחות בחברתנו
28/1/2017, 13:00 by אורח

חיפוש

Display results as :

Rechercher Advanced Search

RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Social bookmarking

Social bookmarking Digg  Social bookmarking Delicious  Social bookmarking Reddit  Social bookmarking Stumbleupon  Social bookmarking Slashdot  Social bookmarking Yahoo  Social bookmarking Google  Social bookmarking Blinklist  Social bookmarking Blogmarks  Social bookmarking Technorati  

שתף את הכתובת של פורום קרני שומרון והוסף סימניה

מעברים...

פרסם נושא חדש   הגב לנושא

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא Go down

מעברים...

הודעה by אלחנן שורץ on 4/2/2010, 16:49

"המעברים"... מילה חדשה שהוטמעה בקרבנו ונכנסה לחלק מהטרמינולוגיה שלנו מבלי ששמנו לב למשמעותה. כך, בעוד אנו עסוקים במאבק כנגד גירוש גוש קטיף, ובעוד אנו עסוקים בליקוק הפצעים של אחרי הקרב... קמו "מעברים" - מעברי גבול לכל דבר. הם קמו כמעט ללא מחאה מצידנו.

כיום אנו נאלצים מידי יום לעבור בידוק בטחוני כאילו הינו אויבי המדינה, טרוריסטים, מבריחי סמים, גנבי מכוניות... הבידוק מתבצע בשני הכיוונים. ביציאה בודקים אם אתה טרוריסט ובכניסה בודקים אם אתה גנב... בכל מקרה אתה אזרח סוג ב'.

אמנם במרבית המקרים ההתקלויות וההשפלה הם מינוריים, במקרים אחרים אי הנוחות מטרידה מאוד בעת המעבר אך נשכחת 50 מטר אחריו. אבל היתקלויות כאלו לאורך זמן הופכים אותנו הלכה למעשה לתושבי חוץ. כל כך התרגלנו למעברי הגבול עד שאנחנו לא חושבים למחות כבר גם כאשר ההתקלויות וההשפלה גוברות.

יהיה מי שיאמר שאל לנו להפנות את האנרגיות שלנו למאבקים על אם יבדקו לנו את הרכב בכניסה או אם יבקשו תעודות זהות ביציאה, וכי עלינו להפנות את האנרגיה שלנו במאבק בהקפאה. דברי אמת, לו היינו באמת נלחמים כנגד ההקפאה... המעברים הם עניבת החנק שלנו ועניבת החנק על המשך הבנייה. והתליין ברצותו יהדק וברצותו ישחרר... סגירת מעברים חונקת אותנו וחונקת את המשך הפיתוח שלנו.

אני חושב שאסור לנו לעבור לסדר היום גם על התקלויות קטנות ואי נעימות כאלו שאנחנו שוכחים אותם מייד לאחר ההתרחשות...

לדוגמה היום בבוקר, נסעתי כמידי יום למקום עבודתי בתל אביב וכמידי יום עברתי במעבר הגבול "מעבר אליהו". אלא שהיום בשעה 6:30 החליטו לסגור את שער הכניסה כלומר את השער המוביל מאלפי מנשה לכיוון השומרון. הרכבים שנסעו מכיוון אלפי מנשה הופנו לנתיב השמאלי של הציר מכיוון מזרח. אני שבאתי ממזרח הופנתי לנתיב האמצעי במעבר. לאחר המתנה, כשהגעתי למחסום החלו חיילים לבדוק את הרכב שלפני, חיילת חביבה שעמדה במעבר ניגשה אלי וציוותה עלי לנסוע אחורה ולהמתין על הקו הלבן...
מה? שאלתי.
"סע אחורה ותעמוד על הקו הלבן!" ציוותה,
"לשם כך הוא נועד!" הוסיפה.
הסברתי לה שאני לא אסע אחורה ואעמוד על הפס הלבן.
"אתה מפריע לנו לבדוק את הרכב שלפניך!" אמרה בכעס.
"אם כך, אני מציע לך שתבדקו אותו בצד - כך לא תחסמו את הנתיב, ואני לא אפריע..." אמרתי.
"לא אתה זה שנותן לנו את ההוראות!" אמרה וזנחה את נסיונותיה להניע אותי לאחור.

מלבד חילופי הדברים הללוף האירוע הסתיים ואני נסעתי לדרכי. 50 מטר אחר כך כבר שכחתי את חילופי הדברים.

אלא שלא!

אירועים כאלו קורים מידי יום ביומו. אני יודע שתושבים רבים נתקלים מידי יום באירועים שונים במחסומים. ביציאה אירועים עם הצבא ובכניסה אירועים עם המשטרה שבודקת את הנכנסים כאילו הם גנבים.

לכן אני מציע שכל מי שנתקל באירוע במחסום, גם אם הוא קטן ולא משמעותי, ידאג לפחות פרסם אותו בין התושבים.

כל אחד שיגיב כרצונו. בין אם להישמע להוראות או להתווכח, בין אם למסור תעודה או לא, בין אם לתת לבדוק את הרכב או לא להסכים... אבל חובה עלינו לדווח לציבור על אירועים כאלו.

אלו אינם אירועים פרטיים!

זוהי מלחמה על קיומנו וכמלחמה אנחנו חייבים לדעת מה קורה בשדה הקרב. בשדה הקרב פצועים רבים, כלומר אנשים שחוששים לעבור במחסום. בשדה הקרב יש נפגעים, אנשים שנעלבים, מושפלים, נפגעים או נאלצים לאחר בשל העיקובים. ישנם מעוזים שכבר נפלו כמו מעבר צופים, שעל מעבר זה מתנהל מאבק כבר שנים, ללא הצלחה מרובה (חתימה על עצומה לפתיחת מעבר צופים: http://www.atzuma.co.il/tsofim/ )

אני מבקש מכל אחד שנתקל בבעיה במחסום, לא לשכוח את ההתקלות מייד לאחר המעבר, אלא להקדיש כמה דקות מזמנו ולדווח. לדווח לציבור באמצעים השונים. ככל שיתרבו הדיווחים על אירועים, גם אם הם אירועים קטנים. אנחנו נוכל לקבל תמונת מצב טובה יותר על המצב העגום. הדיווחים האלו מגיעים הלאה, הם לא עוצרים במקום בו הם נכתבים, הדיווחים מגיעים למפקדים במחסומים, לחיילים, למפקדים ולפוליטיקאים...

ככל שיתרבו הדיווחים כך יתמעטו האירועים. אני מאמיןן שאם כל אחד יקדיש כמה דקות מזמנו לדיווח על האירוע בהדרגה נראה שינוי.

תודה רבה
אלחנן שורץ
Admin

מספר הודעות : 62

חזרה למעלה Go down

מעברים

הודעה by shyaari on 4/2/2010, 17:49

בס"ד

לכל המעוניין,

שמי שלמה יערי ואני תושב חדש בנווה עליזה (מאוגוסט 2009). קראתי בעיון את הכתבה של אלחנן שוורץ, ואכן הנאמר כל מילה בסלע.........
אממה (כמו שאומרים החברה), מה מעבר לנאמר? האם התלונות מועברות לאן שהו? האם יש איזו שאיפה לעשות משהו קונקרטי? האם אנחנו נמשיך לקטר ביננו לבין עצמנו (זה עוזר להוציא את התסכולים), או שאולי נמצא דרך להעביר את "אי שביעות" רצוננו מעצם היותנו אזרחים סוג ג' או ד' במדינה הזאת... אני אישית נכה צה"ל (היייתי גם קצין)....תרמתי רבות, משלם את כל חובותי למדינה ואני חושב שאני לא לבד, אלא יש רבים כמוני בצד הזה של המתרס......
האם אין דרך להפעיל איזה לובי בכנסת נגד שר הביטחון (זה שייך לתחום אחריותו)?
האם לא כדאי לפנות לאיזה חבר כנסת מאנ"ש (אנשי שלומנו)?
אשמח לשמוע ולהשכיל.....

שלמה יערי

shyaari

מספר הודעות : 9

חזרה למעלה Go down

Re: מעברים...

הודעה by ???? on 4/2/2010, 18:23

לפני כשבועיים, שנסעתי עם אשתי לכיוון כפר סבא, פתחו לי את הבגז' ופתחו את התיק גב שלי שהיה בבגז'. אולי הם חפשו ערבי גמד בתוך התיק? או אולי חשדו בי שאני טרוריסט יהודי? מה פתאום הם פותחים לי את התיק האישי שלי? האם מותר להם בכלל לעשות דבר כזה? אני מתחרט שלא עשיתי מזה עניין גדול אז.

אורי סילברמן

????
אורח

חזרה למעלה Go down

הודעה by shyaari on 4/2/2010, 21:51

בס"ד

אורי,

טוב שלא נזכרת בשנה הבאה....אני חושב שצריך לבדוק את כל הנושא בעזרת חבר כנסת וגם עורך דין....
לדעתי החליטו "לשגע" אותנו ובצורה כזו להמאיס עלינו את החיים כאן....
יש להביע בקולי קולות את חוסר הפרופורציה טיפול בתושבים... האם כך מטפלים גם ב"אורחים" שמגיעים ממדינת תל-אביב?

שלמה יערי

shyaari

חזרה למעלה Go down

הודעה by שלומית on 5/2/2010, 02:24

המצב הרבה יותר מסובך ממה שאלחנן מתאר:
א. להרבה תושבים זה לא נראה חשוב. העיקר לעבור כמה שיותר מהר ולהגיע ליעד הנסיעה....
ב. לכמה תושבים שכן איכפת, כבר אין כל כך הרבה כח למלחמות הקטנות והחשובות האלה...
ג. למעטים שעוד מפעילים מחשבה, ברור שבשטח מוצבות עובדות שכבר היום מחלקות את השטח לשתי מדינות.
ואנחנו הופכים למיעוט...

שלומית

שלומית

מספר הודעות : 53

חזרה למעלה Go down

הודעה by shyaari on 5/2/2010, 17:31

בס"ד

לכוווווללללללם,

OK , אז מה עושים? האם מישהו חשב על פעולות יותר מעשיות? או ששנה הבאה נחדש דרכונים (ולא בטוח ששנה הבאה.....)
רבותי יש להתעורר!!!!!

שלמה יערי

shyaari

חזרה למעלה Go down

הודעה by שלומית on 5/2/2010, 21:14

אולי, צריך להקים משהו מקביל ל"נשות וויטש"?????..... (וויטש זה לא שגיאת כתיב...)
למקרים בהם:
ערביות ובחורים ערבים מנקים את המחסום וסביבתו......
המפקד עושה ביקורת במחסום ואז כולם מתנהגים לפי הנהלים הכי מחמירים....
שוטר מנסה להכניס חיילת לניידת דרך החלון לשם שעשוע ומעכב את התנועה....
רכב משטרתי עוצר לשיחת נימוסין עם החיילות כשהוא במילא פונה...
המחסום מתקלקל ולוקח יומיים לפחות לתקן אותו...
רכב מעוכב במחסום ללא סיבה הגיונית...
ועוד...
??

שלומית

שלומית

חזרה למעלה Go down

הודעה by shyaari on 7/2/2010, 02:09

בס"ד

שבוע טוב לכולם,

ההצעה של שלומית היא הצעה טובה. יש לתעד ארועים כאלה, ולפרסם אותם. נראה לי שזה יעשה רעש, אבל לא בטוח ש"התשקורת" תפרסם זאת. לכן צריך לערב חבר כנסת כמו למשל ד"ר מיכאל בן ארי או פרופ' אריה אלדר....
הם ידרשו מענה רציני.

שלמה יערי

shyaari

חזרה למעלה Go down

הודעה by שלומית on 9/2/2010, 01:45

שלום שלמה,
אפשר להשתמש בפורום כדי לתעד את הדברים "שמציקים" לנו במחסום:
למשל...

היום ירדתי לכיוון כפ"ס בשעה 8:34. הנתיב שלנו היה חסום למעבר (שוב תקלה???). התנועה נותבה למסלול האמצעי.

בדרך חזור, בשעה 16:30, אחרי מחסום המשטרה/מנהלת המעברים, היה מונח באמצע הכביש בין שני נתיבים, ללא סימון או השגחה, המבנה הגדול הזה מפלסטיק (לא יודעת איך קוראים לו) וכמעט "נכנסתי"בו....

ושמישהו יעשה סטטיסטיקות בסוף החודש ויעביר את זה לגורמים רלוונטיים כמו: ראש המועצה, המח"ט, וכד'

נסיעה טובה - שלומית

שלומית

חזרה למעלה Go down

הודעה by שלומית on 14/2/2010, 06:24

לשלמה,
ובעיקר לכל הדוממים האחרים...

העובדה שרק אני ממשיכה לעסוק בנושא יכולה להעיד או שצדקתי בטענות לעייל או שאולי אין למעשה שום בעיה במעבר במעבר הגבול הקרוב לביתנו...

לא יתכן שרק אני ומשפחתי נתקלים שם בדברים מעצבנים:

ביום ששי האחרון נסענו להזכרה. בנתיב שלנו כל (!!!) רכב עוכב לבידוק של תא המטען בעוד שבמסלול האמצעי רכבים עם לוחית זיהוי צהובה כמונו, נסעו ללא בידוק....

יום חמישי שעבר, המסלול שלנו היה עמוס בגלל בידוק יסודי והנתיב האמצעי היה פנוי. רכב של יהודי שנסע בו ננזף על זה שהוא לא נוסע בנתיב המיועד ליהודים ואף הורידו לו את המחסום....

היום במוצאי שבת, הבן שלי חזר לביתו עם שני תינוקות קטנים מאחור. הוא עוכב לבידוק תא המטען כדי לבדוק שהוא אינו מעביר ערבים....
יש לציין כי שוטר צבאי שבא לבדוק לו את הרכב לא היה מוכן להראות לו את תעודות השוטר!

מכל זה - נראה לי שהזכויות שלנו נרמסות באדישות של המופקדים על בטחוננו. הסמל במעבר הסביר לי כי הבידוק נועד לטובתי - רציתי להסביר לו
שהוא בעצם מוצב שם כדי למנוע ממרצחים להגיע אל ביתו....

שבוע טוב וחודש טוב

שלומית

חזרה למעלה Go down

הודעה by shyaari on 14/2/2010, 22:38

בס"ד

שלומית,

אני חושב שצריך לתפוס שיחה עם ח"כ מיכאל בן ארי. אנסה למצוא קשר אליו.
נראה לי שהצבא מתחיל להגזים, פוליטיזציה חדרה לצבא...

שלמה

shyaari

חזרה למעלה Go down

צפה בנושא הקודם צפה בנושא הבא חזרה למעלה

פרסם נושא חדש   הגב לנושא